Pazartesi, Temmuz 26, 2021
Ana Sayfa Galeri Kontrollü normalleşme başladı

Kontrollü normalleşme başladı

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve  orta riskli illere tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha Pazar günü devam edecektir.

Ülkemizin tamamında süren akşam 21:00 ile sabah 05:00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması devam edecektir.

Okullar Türkiye genelindeki tüm oklu öncesi eğitim kurumlarına ,ilkokullarda ,8.ve 12.sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise,genel uygulamanın dışında,sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Restoran ,lokanta,kafeterya,tatlıcı,pastane,Kıraathane,çay bahçesi gibi yerler,çok yüksek risklii iller dışında; Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir.

Halıs  saha,yüzme havuzu ve  benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde,sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecektir.

Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecektir.

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan,65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme,düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artıralacaktır.

Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ,düşük ve orta riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve  bir  saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir.

Sivil toplum örgütleri ,meslek odaları ,kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları; düşük,orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir.

Most Popular

Olimpiyatlarda Türkiye’nin gururu Erzurum ve Ankara’dan

TOKYO OLİMPİYATLARINDA ERZURUM’UN ANKARA’NIN ONURU TÜRKİYENİN GURURU OLDULAR TRHABERTÜRK: Tokyo2020 Olimpiyat Oyunlarında; Tekvando Dalında Kadınlarda, 57 Kiloda Hatice Kübra İlgün ile, 68 Kiloda, Hakan Reçber...

Karayazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne karşı Yardım çağrısı

ÖĞRENCİ YURTLARI NEDEN FİLİM EKİBİNE KİRALANDI TRHABERTÜRK: Sosyal Medya Yardım Topluluğundan, Karayazıda Milli Eğitime bağlı öğrenci yurtları için acil yardım çağrısı yapıldı. Karayazıda Personel ve bütün...

Küçük Çocuk serinlemek için girdiği Göl’de boğuldu

KÜÇÜK TALHA TORTUM GÖLÜNDE BOĞULDU TRHABERTÜRK: Tortum Şelalesi yakınında bulunan Gölbaşı mevkinde ailesi ile birlikte piknik yapan Muhammed Taha Altay ( 12 ) serinlemek için...

Feci Kazada Yaşlı adam vefat etti

ET BALIK KURUMU ÖNÜNDEKİ KAZADA VEFAT ETTİ TRHABERTÜRK: Erzurum Aziziye Ilıca yolu üzerinde  meydan gelen kazada, yaşlı adam vefat etti. Bugün saat 15.00 sıralarında E.K. sürücülüğünü...