Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Galeri Kontrollü normalleşme başladı

Kontrollü normalleşme başladı

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve  orta riskli illere tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha Pazar günü devam edecektir.

Ülkemizin tamamında süren akşam 21:00 ile sabah 05:00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması devam edecektir.

Okullar Türkiye genelindeki tüm oklu öncesi eğitim kurumlarına ,ilkokullarda ,8.ve 12.sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise,genel uygulamanın dışında,sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Restoran ,lokanta,kafeterya,tatlıcı,pastane,Kıraathane,çay bahçesi gibi yerler,çok yüksek risklii iller dışında; Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir.

Halıs  saha,yüzme havuzu ve  benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde,sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecektir.

Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecektir.

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan,65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme,düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artıralacaktır.

Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ,düşük ve orta riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve  bir  saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir.

Sivil toplum örgütleri ,meslek odaları ,kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları; düşük,orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir.

Most Popular

MP Kurucu Listesinde Kimler yok ki

MP KURUCU LİSTESİNDE KİMLER YOKKİ TRHABERTÜRK: Muharrem İnce tarafından, Sivas kongresi'nin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020’de Sivas’ta "Bin Günde Memleket Hareketi" sloganıyla 1000 günde...

Erzurum’da Çıkmadık CAN’dan Ümit Kesilmez

ÇIKMADIK CAN’DAN ÜMİT KESİLMEZ TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 35. haftasında BB Erzurumspor deplasmanda konuk olduğu Denizlispor’u 3-2 mağlup etti, 2.dakikada Emrah’ın sol köşeye attığı golle durum,Erzurumspor’un leyhine...

Eski Anavatan Partili Başkan Bingöl: “Benim iki gömleğim var; biri bayramlık, diğeri idamlık”.

ESKİ ANAVATAN PARTİLİ BAŞKAN BİNGÖL: "BENİM İKİ GÖMLEĞİM VAR; BİRİ BAYRAMLIK, DİĞERİ İDAMLIK". TRHABERTÜRK: Değerli siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat...

kripto para yasaklanmadı kripto varlık kavramı  tanımlandı

KRİPTO PARA YASAKLANMADI KRİPTO VARLIK KAVRAMI  TANIMLANDI TRHABERTÜRK: Merkez bankası’nın aldığı kararla ‘kriptopara’ olarak bilinen Bitcoin  gibi elektronik paralar Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak. Kripto...