Perşembe, Nisan 22, 2021
Ana Sayfa Erzurum KURULUŞ TARİHİNDEN BERİ YOLU OLMAYAN DANZAK MAHALLESİ BAŞKAN ÇOŞKUN SAYESİNDE YOLUNA KAVUŞUYOR

KURULUŞ TARİHİNDEN BERİ YOLU OLMAYAN DANZAK MAHALLESİ BAŞKAN ÇOŞKUN SAYESİNDE YOLUNA KAVUŞUYOR

Aksu (Salaçor) Vadisi Danzak mevkindeki heyelanlı yerleşim bölgesinde yaşayan yöre halkının mağduriyetine Başkan Ahmet Çoşkun el attı.

15 hanelik Aksu Otluca (Gılor) mahallesinde yıllardır yaşanan ulaşım sorununu çözüme kavuşturmak için İspir Belediye Başkanı Ahmet Çoşkun beraberinde MHP İlçe başkanı Sinan Aydemir ve Belediye Meclis Üyesi Paşali Aka ile birlikte acil yol yapımına ihtiyaç duyulan mevkide inceleme yaptılar.

Bölgeye ulaşım için belli bir noktaya kadar araç yolu olan ancak mahalleye ulaşmayan bu yolun büyük bir ihtiyaç olduğu değerlendirmesini yapan Başkan Çoşkun:” Ülkemizin yakın tarihinde yol problemi yaşayan yerleşim yerlerinden biri olarak tanımlanan Aksu Otluca (Gılok) Mahallemizde, 15 ailenin yaşadığı Danzak Mahallesine yol götürüyoruz.

 

 

 

 Bu önemli çalışmayı MHP İlçe Başkanımız Sinan Aydemir ve Belediye Meclis Üyemiz Paşali Aka ile birlikte yerinde inceledik. Yıllardır evlerine arazilerine sarp kayalık üzerinden patika yolunu yaya yürüyerek gidip gelen, her türlü ihtiyaçlarını; otunu, yakacağını, inşaat malzemelerini sırtlarında taşıyan, mahalle halkını büyük bir sıkıntıdan kurtarıyoruz. Mahallemizde, belediyemiz ekiplerince çalışmaları yürütülen bağlantı yolu ve köprü yapımında mutlu sona yaklaştık.

 Dere kenarında inşa etmekte olduğumuz yol ve köprü sayesinde öğrencilerimiz can korkusu yaşamadan okullarına gidip gelebilecek, hastalarımız, hamile kadınlarımız ambulansla sağlık hizmeti alabilecek, trajik olaylar artık yaşanmayacak. Çalışmalarımızda emek sarf eden Belediyemiz Kırsal Hizmetler Müdürlüğü çalışanlarına, bizlere gösterdikleri misafirperverlikleri ve desteklerinden ötürü Muhtarımız Memet Kısı ve yöre halkına teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın mutluluğu önceliğimizdir. Hayırlı olsun dedi.

Most Popular

Tedirginiz

TRHABERTÜRK:

Mecliste kabul edildi

TRHABERTÜRK : Lisanslı harita ve kadastro mühendislerinin, yazılı sınav kaldırılarak lisans belgesi için 5 yıl deneyim şartının 10 yıla çıkarılmasını, Serbest harita ve kadastro mühendislik-müşavirlik...

Ayakların Gol diyir Yoksa sen Lig demi kalısan

AYAKLARIN GOL DİYİR YOKSA SEN LİG DEMİ KALISAN HAK ETTİĞİ GALİBİYETİ 96.DAKİKADA ALDI TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 36. haftasında BB Erzurumspor kendi evinde saat 16.00 'da Yeni...

Ekmek satan Fırınlar Denetleniyor Erzurum’da Peki ya Maske satan Yerler?

UCUZ MASKE Mİ SAĞLIKLI YOKSA DİĞER MASKELERMİ TRHABERTÜRK: Covid-19 Virüsü Corona hastalığından kurtulmak için ilk olarak kullanılması önerilen maskeler her yerde satılıyor peki denetleniyor mu...