Lalapaşa’nın Hırsızlık zanlısı Yakalandı

132

LALAPAŞA ŞADIRVANINDAKİ HIRSIZLIK ZANLISI YAKALANDI 

TRHABERTÜRK: Kendisini Rütbeli asker olarak tanıtan ve üç ayrı hırsızlık olayına karışan zanlı tutuklandı
Erzurum’da kendisini Rütbeli askerl olarak tanıtıp, üç ayrı hırsızlık olayına karışan ve hakkında 17 suç kaydı bulunan zanlı, polis ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan zanlı çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Erzurum Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kendisini askeri personel olarak tanıtarak bir iş yerinde sahibinin namaz kılmasını fırsat bilerek, tezgah üzerinde bulunan telefonunu,22.10 2021 tarihinde Lalapaşa cami şadırvanında abdest almak için ceketlerini asan vatandaşların bir anlık dalgınlığından faydalanarak 2 adet cep telefonunu ve Lalapaşa Mahallesi Şehristan Konutları otoparkında 23.10.2021 tarihinde park halinde bulunan araçtan 1 adet cep telefonu çalan Ahmet Y.Ç.’yi kıskıvrak yakaladı.
Ağrı İlinden geldiği belirtilen ve hırsızlık, yankesicilik ve gasp gibi suçlardan 17 suç kaydının olduğu anlaşılan Ahmet Y.Ç., tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ayrıca Erzurum Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği persoeneli tarafından haklarında çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve ülke genelinde aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda, taksirle bir kişinin ölümüne, birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma suçundan aranan Mustafa Y. ve 4 yıl 7 ay hapis cezası ile yakaması olan Mehmet E. Erzurum 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinin ‘Vergi Usul Kanuna muhalefet’ suçundan aranan ve 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ile aranması olan Muhittin Ö. isimli şahıs yakalandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz