Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem MEMİŞ:VAKA SAYILARINDA YÜKSELME OLMAZ İSE O OLUR

MEMİŞ:VAKA SAYILARINDA YÜKSELME OLMAZ İSE O OLUR

Erzurum Valisi Okay Memiş, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi’nde koronavirüs (Covid-19) aşısı oldu.Vatandaşları aşı olmaya davet eden Vali Okay Memiş, aşı olan vatandaşlara ise tedbiri elden bırakmamaları çağrısında bulundu.

Vali Memiş; Erzurum il’inde vaka sayılarında bir yükselme olmaz ise Sokağa çıkma yasağı yönünde değerlendirmelerin yapılacağını söyledi.İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir’inde hazır bulunduğu Mareşal Çakmak Devlet Hastanesini  sağlık görevlileri, Vali Memiş’i  Hastane girişinde karşıladılar.Sağlık Personelleri ile selamlaşan Vali Okay Memiş Aşı yapılan bölüme geçerek Aşı koltuğuna oturduktan aşı yaptırdıktan sonra yaptığı açıklamada,

”Özellikle belirtmek isterim ki vali olduğum için aşı sırasında bana ayrıcalık tanınmadı,Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen aşılama izni ile aşı oldum çünkü hepimizin sağlığı için önem arz eden bu aşının yapılması için destek veriyor sırası gelen herkesin aksatmadan aşı yaptırmalarını istiyorum.

Memiş; Şehrimizin tabi ki de Türkiye’mizin ekonomisinin rayına girmesi için sağlık tedbirlerine uyarak Pandemiyi bitirmek zorundayız dedi.

AŞILANMA SAYISI YETERSİZ

Vali: ”İlk doz aşımı oldum tabi 28 gün sonra ikinci doz aşı’ mıda yaptırmam gerekiyor aşı yaptırmama rağmen kurallara muakkak uymam ve hep birlikte uymamız gerekiyor. Vaka sayılarında yükselme olmaz ise tedbirler konusunda olumlu yönde değerlendirmeler yapacaz.

Atatürk Üniversitesinin ne zaman açılacağını halkımızın merak ettiğini biliyorum, Sağlık Bilim Kurulunun açıklamalarına göre YÖK Üniversitelerin açılması konusunda çalışmalar yapıyor.Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum, Erzurum’da aşılanma rakamları düşük seyrediyor, Sağlık Müdürlüğü 45 bin aşılanma yapıldığını bildirdi. Bu çok yetersiz bir sayı bu sayının 300 binlere çıkması gerekiyor” dedi.

Most Popular

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.  

Jak Çıkarttı

JAK ÇIKARTTI TRHABERTÜRK: Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) emrinde görevli Jandarma Arama Kurtarma (JAK)birlikleri , Rize ve Artvin’de meydana gelen sel felaketinin ardından çalışmalarına Rize...

Noterler Hizmete başlıyor

NÖBETÇİ NOTERLİK DEVREDE TRHABERTÜRK:6 Nisan 2019 tarihinde başlatılan Nöbetçi Noterlik Uygulaması Covid-19 salgını Nedeniyle alınan önlemler kapsamında 17 Mart 2020 tarihinde ara verildi. Adalet Bakanlığının 28...