Pazar, Şubat 28, 2021
Ana Sayfa Gündem MEMİŞ:VAKA SAYILARINDA YÜKSELME OLMAZ İSE O OLUR

MEMİŞ:VAKA SAYILARINDA YÜKSELME OLMAZ İSE O OLUR

Erzurum Valisi Okay Memiş, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi’nde koronavirüs (Covid-19) aşısı oldu.Vatandaşları aşı olmaya davet eden Vali Okay Memiş, aşı olan vatandaşlara ise tedbiri elden bırakmamaları çağrısında bulundu.

Vali Memiş; Erzurum il’inde vaka sayılarında bir yükselme olmaz ise Sokağa çıkma yasağı yönünde değerlendirmelerin yapılacağını söyledi.İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir’inde hazır bulunduğu Mareşal Çakmak Devlet Hastanesini  sağlık görevlileri, Vali Memiş’i  Hastane girişinde karşıladılar.Sağlık Personelleri ile selamlaşan Vali Okay Memiş Aşı yapılan bölüme geçerek Aşı koltuğuna oturduktan aşı yaptırdıktan sonra yaptığı açıklamada,

”Özellikle belirtmek isterim ki vali olduğum için aşı sırasında bana ayrıcalık tanınmadı,Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen aşılama izni ile aşı oldum çünkü hepimizin sağlığı için önem arz eden bu aşının yapılması için destek veriyor sırası gelen herkesin aksatmadan aşı yaptırmalarını istiyorum.

Memiş; Şehrimizin tabi ki de Türkiye’mizin ekonomisinin rayına girmesi için sağlık tedbirlerine uyarak Pandemiyi bitirmek zorundayız dedi.

AŞILANMA SAYISI YETERSİZ

Vali: ”İlk doz aşımı oldum tabi 28 gün sonra ikinci doz aşı’ mıda yaptırmam gerekiyor aşı yaptırmama rağmen kurallara muakkak uymam ve hep birlikte uymamız gerekiyor. Vaka sayılarında yükselme olmaz ise tedbirler konusunda olumlu yönde değerlendirmeler yapacaz.

Atatürk Üniversitesinin ne zaman açılacağını halkımızın merak ettiğini biliyorum, Sağlık Bilim Kurulunun açıklamalarına göre YÖK Üniversitelerin açılması konusunda çalışmalar yapıyor.Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum, Erzurum’da aşılanma rakamları düşük seyrediyor, Sağlık Müdürlüğü 45 bin aşılanma yapıldığını bildirdi. Bu çok yetersiz bir sayı bu sayının 300 binlere çıkması gerekiyor” dedi.

Most Popular

EKMEK ZAMMINA VALİ MEMİŞ HAYIR DEDİ

Erzurum'da ekmek fiyatı komisyon kararı ile 1.25 liradan 1.50 TL'ye yükseltilmiş. Bu Yeni fiyata vatandaşların tepkisini hemen dikkate alan vali Okay Memiş , fırıncıları...

DUYURU! ERZURUM’DA PAZARTESİ YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Milli eğitim Bakanlığı tarafından 01 Mart 20121 tarihi itibari ile Okullarda yüz yüze eğitime başlanacağı mesajı tüm velilere mesaj gelmişti. Resmi ve özel öğretim tüm...