Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana Sayfa Gündem MEMURA YÜZDE 30.5 ZAM İŞÇİYE 2500 TL

MEMURA YÜZDE 30.5 ZAM İŞÇİYE 2500 TL

MEMURA YÜZDE 30.5 ZAM İŞÇİYE 2500 TL

TRHABERTÜRK:Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı ’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.


Toplantı sonrası Başkan Erdoğan açıklama yaptı ,Yaptığı açıklamada,
İhracat artışının büyümedeki yansımaları bilhassa sanayi üretimi, kapasite kullanım oranı, istihdam gibi göstergelerde daha net görülüyor.
TOPLAMDA YÜZDE 30.5 ZAM
Hiçbir emeklimiz 2500 TL’nin altında maaş almayacak.
“Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5’e çıkartarak onlara ilave bir sosyal destek sağlamış oluyoruz.”
Türkiye ekonomisi 2021 Ekim ayı itibarıyla salgın öncesi döneme göre 2 milyon ilave istihdam oluşturmuştur.
Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir.
Türkiye ilk defa krizlerin altında ezilen değil krizleri yöneten, hatta fırsata çeviren bir ülke konumuna gelmiştir.
DOĞALGAZ’DA 80 ELEKTRİKTE 20 MİLYAR
Türk ekonomisi; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme ilkeleri doğrultusunda gelişimini sürdürecektir.
Son 12 ayda ki çalışan sayısını koruyup, meslek lisesi veya üniversite mezunu gencimizi en az 12 ay boyunca istihdam etme taahhüdünde bulunan işletmelere 100 bin lira destek veriyoruz.
Geçtiğimiz yıl, vatandaşımız lehine doğal gazda 80 milyar, elektrikte 20 milyar liralık fedakarlık yaptık.
“Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup meslek lisesi veya üniversite mezununu en az 12 ay istihdam taahhüdünde bulunanlara 100 bin lira destek veriyoruz.”
“Kur korumalı Türk lirası mevduatına kısa sürede 78 milyar liralık bir geçişin yaşanması, vatandaşlarımızın ekonomi programımıza olan güveninin işaretidir.”
“(KOSGEB’in hızlı destek programı) Amacımız bu programla 75 bin yeni meslek lisesi veya üniversite mezunu gencimizi istihdama dahil etmektir.”

“Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık. Vatandaşlarımızın gelirlerini enflasyonun altında ezdirmeyecek özel tedbirler aldık.”0,,dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Belediye Başkanı Aktoprak Başkan Özmen’e iadeyi ziyarette bulundu

BELEDİYE BAŞKANI AKTOPRAK BAŞKAN ÖZMEN’E İADEYİ ZİYARETTE BULUNDU TRHABERTÜRK: Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Erzurum Şehir merkezinde faaliyet gösteren Kanaat Önderleri Derneğine iade-i ziyarette bulunarak,...

AÜ Diş Fakültesi değil sanki……market

SENİN TEDAVİNİ BEN YAPTIM AMA ARTIK YAPMAM TRHABERTÜRK: Erzurum Atatürk Üniversitesi Diş Fakültesinde 2013 yılında başlayan Diş hastası Nilüfer Ç.nin 8 yıllık diş tedavisi hüsranla...

500 kayakçı Palandöken’de yarışıyor

500 KAYAKÇI PALANDÖKEN’DE YARIŞIYOR TRHABERTÜRK: Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen kayak koşu eleme yarışmalarında 500 kayakçı en iyi olmak için yarışıyor. Erzurum Palandöken Kandilli Kayak Tesislerinde...

Erzurum’da imanlı ve Kuranlı nesil yetişiyor

ERZURUM’DA İMANLI VE KURANLI NESİL YETİŞİYOR TRHABERTÜRK: Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan müfredat doğrultusunda, Erzurum İl Müftülünce  hazırlanan materyaller eşliğinde İl merkezinde  500 öğrenci Kuran kurslarında...