Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Erzurum Mültecilerin sırada beklediği Aş evi önü Mahşer yeri gibiydi

Mültecilerin sırada beklediği Aş evi önü Mahşer yeri gibiydi

MÜLTECİLERİN SIRADA BEKLEDİĞİ AŞ EVİ ÖNÜ MAHŞER YERİ GİBİYDİ

TRHABERTÜRK: Ülke genelinde verilen 18 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi, Erzurum’da özellikle yabancı uyruklu Ailelerin başvurduğu ,Ebu ishak Vakfının yardım paketleri dağıtımında izdiham yaşandı.

Erzurum Yakutiye bosna caddesinde bulunan Ebu İshak Vakfına ait Aşevi önünde Büyük çoğunluğu Afgan ve Suriye uyruklu  mülteci kadınların oluşturduğu kalabalık çok dikkat çekti.

13 Mayıs ve 15 Mayıs arasında olan Ramazan Bayramı ve sonrası 2 gün daha 17 mayıs’a kadar Sokağa çıkma yasağı olacağından Ebu ishak Vakfı Aşevi tarafından dağıtılan yiyecek yardımında izdiham yaşandı.

Bazılarında maske olan Kadın ve çocuklardan oluşan kalabalık da aralıksız şekilde  sırada bekleyen kadınların sosyal mesafeden çok evlerine götürebilecekleri yardım paketlerini düşündüler.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.