OTOBÜS DURAKLARI İÇİN BİR UYARI

233

Erzurum Büyükşehir  Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatları sonrasında halkın yoğun olarak yaşadıkları yerleşim birimlerinde ve ana arter olan caddelerin uygun bölgelerine yerleştirilen Yazın serin, kış’ın sıcak tutacak şekilde planlanan fakat son 2 yıldır teknik arızadan kaynaklı aksaklıklar yaşanan otobüs duraklarında bulunan oturaklar için bir uyarı !

Kış mevsiminin yaşandığı bu günlerde bazen soğuk bazen karlı bazen de yağmurlu geçen bu günlerde otobüs bekleyen vatandaşlar hava muhalefeti nedeni ile kullanmak zorunda kaldıkları kapalı veya açık duraklarda bulunan oturakların demir sacdan değilde tahta oturaklardan tekrardan yapılmasını istiyorlar.

klimalı olarak hazırlanan bazı duraklarda elektrik Tasarrufu tedbirleri adıyla pek kullanılmayan klimaların çalışmaması sebebiyle demir sacdan imal edilmiş oturaklar buz derecesinde çok soğuk olduğu için kullanılamıyor.

Özellikle yaşlı veya çocuklu ailelerin kullanmak zorunda kaldıkları oturakların kışın çok soğuk olması sebebiyle kimse bu oturaklarda oturamıyor. Kullanmak isteyen vatandaşlar küfür ederek hemen kalkıyorlar.

Erzurum’a son yıllarda başka illerden gelerek yerleşik hayata geçen yapan bazı aile mensupları bu durumdan dolayı alaylı bir şekilde işte oy verilen partinin belediyesinin halkına layık gördüğü  hizmet bu diye dalga geçer bir şekilde söylemde bulunuyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz