Türkiye’de çeşme sularıyla meşhur Erzurum’da satılan damacana sularına son aylarda özellikle pandemi bahanesi ile marketlere gitmek zorunda kalan halkın su ihtiyaçlarını mecbur buralardan almasını fırsat bilen su satıcaları yaptıkları zamlarla Erzurum halkını kış günü çeşmelere mecbur bıraktı.

Özellikle Yunus Emre,Çukur evler,Abdurrahman gazi mahallerinde oturan halkın yaşlısı,çocukları her yaş grubunda olan bu insanları soğuk kış günü pandemi tehlikesinin her geçen gün arttığı bu günlerde ekonomik sıkıntı çeken bu halkı Karayolları 12.Bölge Müdürlüğünün önünde bulunan çeşmeye  yönlendirdi.

Serbest ekonomi sisteminin var olduğu ülkemizde her satıcının istediği fiyata sattıkları gıda ürünlerini insanoğlunun beslenmesinde temel ihtiyacı olan suyu kimi marketlerde,0,5 Litre olan Pet şişe sular 50 Kuruş,kimi marketlerde,75 Kuruş ile 1.00 TL arasında değişen fiyatlarla satılan bu suların litresi daha fazla olan, pet şişe fiyatlarını siz tahmin edin artık.

Kaynağı Doğa olan sadece hazırlanmasında birazcık maliyeti olan Ambalajlı halde satılan bu suların satışında insaf gösterseniz de Halkı bu soğuk günlerde çeşmelere çoluk çocuk yaşlısı genci fakir halkı mecbur bırakmasanız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz