Cuma, Ekim 15, 2021
Ana Sayfa Gündem Pasinler Halkı Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile Nöbete Başladı

Pasinler Halkı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile Nöbete Başladı

PASİNLER HALKI KURAN TİLAVETİ İLE NÖBETE BAŞLADI

TRHABERTÜRK: 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından  gerçekleştirilen 180 sivil, 62 polis ve 5 askerimizin şehit edildiği  hain darbe girişiminin yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi Pasinler halkı ’da  demokrasi nöbetindeydi.

İlçe merkezinde bulunan Kent Meydanı’nda düzenlenen, 15 Temmuz Nöbetine İlçe Kaymakamı Kadır Perçi  Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve Pasinler halkı yoğun ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; 15 Temmuz ruhunu yansıtan filmler ile birlikte, Müftülük korosu tarafından ilahi ve kasideler okundu.15 Temmuz  Demokrasi nöbeti 00:05 de okunan sela sonrasında İlçe Müftüsü tarafından yaptırılan toplu dua ile son buldu.

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli yaptığı konuşmasında, “FETÖ terör örgütünün devletin tüm kurumlarını ele geçirmeye çalışan hain bir terör örgütü olduğunu söyleyerek: “FETÖ ile mücadele son örgüt mensubu  bitene kadar devam edecektir”. Dedi.

Başkan Dölekli: Bunun için Ak Parti Hükümeti olarak gerekli siyasi irade, birlik ve beraberlik hepimizde mevcuttur diyerek. FETÖ ile sürekli, topyekun mücadele edilmesi gerektiğinin önemini vurguladı.

248 Demokrasi şehidinin ailesine taziye dileklerini 2196 yaralan kişinin de her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen Başkan Dölekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Dünya Liderleri arasında saygın bir yere sahip olduğunu belirterek  Ülkemizin refahı huzuru  için ne kadar çok gerekli olduğunun altını önemle çizdi.

Başkan Dölekli’den sonra konuşan İlçe Kaymakamı Perçi, Pasinler’in demokrasisine ve ülkesine ölümüne sahip çıkan vatan evlatlarının diyarı olduğunu söyleyerek, Fetö’nün tamamen yok olması için elinden gelen mücadeleyi Hem kaymakam hem bir vatandaş olarak gösterdiğini, bundan sonra da görev yapacağı her yerde gerçekleştireceğini dile getirerek,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mükemmel Liderlik vasfı, duruşu ve  kararlı kişiliğiyle ülkeyi FETÖ’ cü alçaklara bırakmadığını  bırakmayacağını ifade eden Perçi, Demokrasi Şehitleri’mize Allah’tan Rahmet,  acılı ailelerine sabırlar diliyorum diyerek şehit ve gazilerimiz bu güzel vatanımızın birer evlatlarıdır dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...

Vali Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile birlikte Denetime çıktı

VALİ , JANDARMA KOMUTANI VE İL EMNİYET MÜDÜRÜ İLE BİRLİKTE DENETİME ÇIKTI TRHABERTÜRK:İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “Trafik Güvenliği Eylem Planı” çerçevesinde Vali Okay Memiş, İl Jandarma...