Perşembe, Nisan 22, 2021
Ana Sayfa Erzurum PASİNLER’E HAYIRLI OLSUN

PASİNLER’E HAYIRLI OLSUN

12 Mart Erzurum’un kurtuluş törenlerine katılmak için Erzurum’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli, Atatürk Üniversitesi Rektörlük 15 Temmuz Milli İrade salonunda tarım ve orman sektörü  çiftçi  temsilcileriyle birlikte toplantı düzenledi.

Yapılan toplantıda, Pasinler ilçesi başta olmak üzere Aşkale,Tortum,Olur,Çat,Şenkaya,ilçelerinde yapılması planlanan Baraj,gölet ve destek projelerine 2.5 milyar tutarında yatırım bütçesi ayrıldı.

Pasinler ilçesinde bulunan esnafa destek vermek amacıyla Sanayi Sitesine doğalgaz getirilmesi projesini 2021 yatırım programı içine alındı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli toplantı sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye,Vali Okay Memiş, Ak parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz,İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve Ak Parti ilçe başkanı Gökhan Kanal ile birlikte ilçeye vermiş oldukları desteklerinden ötürü kendilerine hediye verdiler.

İlçelerine vermiş oldukları desten dolayı teşekkürlerini belirten Başkan Dölekli: “”Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli beyefendi Pasin Ovasını şahlandıracak, çiftçimizin ve hayvancıları mızın yüzünü güldürecek projelerin startını verdi. Baraj, gölet ve destek müjdelerininin akabinde ilçemizde hayata geçirecekleri Soğuk Hava Deposu ise makbul oldu. Bizler de kendilerine ilçemiz ve Pasin Ovası emekçilerimiz adına şükranlarımızı sunduk.

SOĞUK HAVA DEPOSU

Bakan Pakdemirli, Pasinler İlçe Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve ilçe Ak parti üyeleri ile bir araya gelerek, Pasinler ilçesinde yetiştirilen tarım ürünleri için Soğuk Hava Deposu projesinin müjdesini verdi.

Patates üretimi sağlayan Pasinler çiftçisinin elinde kalan patatesin satış işlemini rahatlıkla yapabilmeleri için ilçeye kurulan Patates eleme ve paketleme makinelerinin bulunduğu Patates eleme ve paketleme tesisi ile çiftçi büyük ölçüde rahatlatıldı.

 

Most Popular

Tedirginiz

TRHABERTÜRK:

Mecliste kabul edildi

TRHABERTÜRK : Lisanslı harita ve kadastro mühendislerinin, yazılı sınav kaldırılarak lisans belgesi için 5 yıl deneyim şartının 10 yıla çıkarılmasını, Serbest harita ve kadastro mühendislik-müşavirlik...

Ayakların Gol diyir Yoksa sen Lig demi kalısan

AYAKLARIN GOL DİYİR YOKSA SEN LİG DEMİ KALISAN HAK ETTİĞİ GALİBİYETİ 96.DAKİKADA ALDI TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 36. haftasında BB Erzurumspor kendi evinde saat 16.00 'da Yeni...

Ekmek satan Fırınlar Denetleniyor Erzurum’da Peki ya Maske satan Yerler?

UCUZ MASKE Mİ SAĞLIKLI YOKSA DİĞER MASKELERMİ TRHABERTÜRK: Covid-19 Virüsü Corona hastalığından kurtulmak için ilk olarak kullanılması önerilen maskeler her yerde satılıyor peki denetleniyor mu...