PATATES PAKETLEME TESİSİ PASİNLER’DE

197

Doğu Anadolu Bölgesinde patatesin en kalitesinin üretildiği yer olarak bilinen Pasinler patatesi ‘nin özenle paketlendiği tesis hizmete girdi.
Yurt içi ve yurt dışına ihracatı yapılan Pasinler Patatesinin özenle korunduğu Soğuk hava depolarından alınarak yeni kurulan tesislerde paketleme işlemi yapılarak ihracatı yapılıyor.


Erzurum’un en verimli arazisine sahip Pasinler Ovası’nda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan uygulama kapsamında ekilen sertifikalı patates hasadından elde edilen ürünler yeni kurulan tesislerde Paketleme işlemi yapılarak Yurt içi ve Yurt dışı olarak halkın hizmetine sunulmaya başlandı.


Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

”Patates eleme ve paketleme makineleri çiftçimize hayırlı olsun. AK Parti MKYK üyemiz Erzurum Milletvekilimiz Sn. Zehra Taşkesenlioğlu Ban hanımefendi şehrimize ve ilçemize hizmetler getirmeye devam ediyor. Vatandaş odaklı mesai harcayan, naif karakteriyle dadaş kızının en değerli temsilcilerinden değerli vekilimiz ilçemize kazandırdıkları patates eleme ve paketleme tesisiyle üreticimize adeta can suyu taşıdı. Üreticimizin daha rahat ve kaliteli ürün sunacakları bu değerli tesis için değerli vekilime Pasinler’in çalışkan çiftçileri ve şahsım namına sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz