PİRİNKAYALAR, DALLIKAVAK VE KIRIK TÜNELİ

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Genel Kurul çalışmaları arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler’le birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek, Pirinkaya, Dallıkavak ve Kırık Tünelleri inşaat sürecini değerlendirerek, tünellerin tamamlanması noktasında tarih aldılar.

3 TÜNEL ULAŞTIRMA GÜNDEMİNDEYDİ

Milletvekili Aydemir ve Güler Erzurum – Artvin Karayolu üzerinde yapımı devam eden 2 bin 380 metre uzunluğundaki Pirinkayalar, Ovit Tünelinin tamamlayıcısı olarak değerlendirilen Erzurum – Rize arasında inşa edilen Kırık, 6.2 kilometre uzunluğuna sahip olarak hayata geçirilecek olan ve Erzurum – İspir-Rize yolunu kısaltacak Dallıkavak Tünellerini ulaştırma gündemine taşıdılar.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU TARİH VERDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil  Karaismailoğlu’yla yapılan istişari görüşme sonrasında bir açıklamada bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Bakanımızın Pirinkayalar Tünelinin 2021, Dallıkavak Tünelinin 2022, Kırık Tünelinin ise 2023’e kadar ulaşıma açılacağı kaydı Erzurum için çok değerliydi. Bakanımızın yaklaşımına teşekkür ediyoruz. ‘ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz