PKK’DAN KAÇAN KAÇANA

85

PKK’DAN KAÇAN KAÇANA

Terörün finans kaynaklarından olan Kaçakçılık Faaliyetlerinin Önlenmesine Yönelik 16 Kasım – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü İl Merkezi, Cizre ve Silopi ilçelerinde yaptıkları operasyonlarda,
90 paket kaçak sigara, 57 adet kaçak cep telefonu931 adet cep telefonu aksesuarı,56 adet tekstil ürünü,4 adet araç lastiği ,

Narkotik Operesyonlarında,30,13 gram Metamfetamin, 24 gram Esrar, 0,96 gram Eroin, 1 adet Uyuşturucu kullanmaya yarayan aparat ele geçirilmiştir.

Yapılan bu Kaçakçılık operasyonlarında Toplam 13 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem yapılmış;2 şüpheli çıkarıldıkları adli makamlarca Tutuklanarak, 8 şüpheli adli kontrol şartıyla,3 şüpheli ise çıkarıldıkları adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

PKK’DAN KAÇAN KAÇANA

PKK/KCK ve FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar neticesinde; 12 şüpheli göz altına alındı.
1 şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca Tutuklandı, 4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 1 şüpheli ilgili il ve birimine teslim edildi, 6 şüphelinin ise gözaltı işlemleri devam etmektedir.
Bilgilendirme ve Önleyici Faaliyetler kapsamında ikna çalışmaları sonucu teslim olan; Gözaltına alınan 7 BTÖ mensubundan; 1 BTÖ mensubu çıkarıldığı adli makamlarca Tutuklanarak, 6 BTÖ mensubu ilgili il ve birimlerine teslim edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz