SAĞLIK BAKANI KOCA,ERZURUMLU ŞEHİT TATAR’IN EVİNİ ZİYARET ETTİ

321

sağlık bakanı Sayın Fahrettin Koca Erzurum’da ,vali Okay Memiş,Erzurum büyük şehir belediye başkanı Mehmet Sekmen, Ak parti il başkanı Mehmet Emin ÖZ  ve Aile ve sosyal politikalar başkanı Cemil İlbaş ile birlikte Şehit  paramedik Burak Tatar’ın Merkez Yakutiye İlçesi  Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesinde Fabrikaönü Sokak da bulunan Baba evi ziyaret etti.

Suriye‘nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Ulusal Medikal Kurtarma(UMKE)   Ekibinde görevli 23 yaşındaki  Paramedik sağlık personeli Burak Tatar, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2018 yılının Nisan ayında şehit olmuş, Köyünde  kılınan Cenaze namazına Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da katılmıştı.

02.01.1995 Erzurum Yakutiye doğumlu Şehit Tatar:

2013 yılında Erzurum Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl daha 18 yaşındayken bu mesleğe başlayarak, Narman  İlçe Hastanesine atandı.3 yıl Narman 112  Acil Sağlık İstasyonunda istasyon sorumlusu olarak görev yaptı.2016 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu bitirerek, naklen atama ile Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne atandı.2016 yılında UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi)’ ne katıldı.

Şehit olmadan önce gönüllü olarak katıldığı kutsal görevlerini şöyle sayabiliriz;Nusaybin Hendek OperasyonlarıFırat Kalkanı OpersayonlarıSoylu Cerablus GörevlendirmesiAvşa Adası Sağlık TedbiriSarıkamış Allah u Ekber Dağı Şehitleri Anma TöreniVe son olarak Afrin  Zeytindalı  Harekatı Görevine katılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz