Pazartesi, Temmuz 26, 2021
Ana Sayfa Gündem Sarı Erzurum Kırmızı oldu.

Sarı Erzurum Kırmızı oldu.

Sağlık Bakanlığı,  27 Şubat – 5 Mart haftalık verilerine göre Erzurum’da covid-19 tablosunda  İl orta risk grubunda yer aldığı vaka sayısının 52,22’ye yükseldiği bilgilerini paylaşmıştı.

Erzurum’da bu sarı tablo kırmızıya dönüşüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından henüz bir resmi açıklama yapılmadı fakat Erzurum ve ilçelerinde alınan tedbirler yetersiz kalınca işin çığırından çıktığı apaçık ortada.

Erzurum ilinin  sarı renkte Orta riskli grubunda yer aldığı açıklaması sonrası  restoran, kaffe ve kıraathaneler çay ocakları halka hizmet vermeye başladı.

Pandemi sürecinde çok uzun süredir kapalı kalan Kahvehane, kıraathane ve çay ocağı esnafını rahatlattı fakat  bu gibi yerlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar  ne maske, ne sosyal mesafe dinledi.

Erzurum merkez ve ilçelerinde Kavhane ve çay ocağı işletmecileri, “Pandemi en çok bizi vurdu. Uzun zamandır tamamen kapalı durumdayız. Bu süreç bizi çok sarstı, ne yapacağımızı şaşırır hale geldik borçlarımızı ödeyemez evimize ekmek götüremez durumuna geldik yönünde açıklama yapmışlardı.

Fakat halkın salgın tedbirlerine bu duyarsızlığı Orta risk grubunda bulunan Erzurum ilini Kırmızı yüksek riskli grubuna getirdi gibi.

Most Popular

Olimpiyatlarda Türkiye’nin gururu Erzurum ve Ankara’dan

TOKYO OLİMPİYATLARINDA ERZURUM’UN ANKARA’NIN ONURU TÜRKİYENİN GURURU OLDULAR TRHABERTÜRK: Tokyo2020 Olimpiyat Oyunlarında; Tekvando Dalında Kadınlarda, 57 Kiloda Hatice Kübra İlgün ile, 68 Kiloda, Hakan Reçber...

Karayazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne karşı Yardım çağrısı

ÖĞRENCİ YURTLARI NEDEN FİLİM EKİBİNE KİRALANDI TRHABERTÜRK: Sosyal Medya Yardım Topluluğundan, Karayazıda Milli Eğitime bağlı öğrenci yurtları için acil yardım çağrısı yapıldı. Karayazıda Personel ve bütün...

Küçük Çocuk serinlemek için girdiği Göl’de boğuldu

KÜÇÜK TALHA TORTUM GÖLÜNDE BOĞULDU TRHABERTÜRK: Tortum Şelalesi yakınında bulunan Gölbaşı mevkinde ailesi ile birlikte piknik yapan Muhammed Taha Altay ( 12 ) serinlemek için...

Feci Kazada Yaşlı adam vefat etti

ET BALIK KURUMU ÖNÜNDEKİ KAZADA VEFAT ETTİ TRHABERTÜRK: Erzurum Aziziye Ilıca yolu üzerinde  meydan gelen kazada, yaşlı adam vefat etti. Bugün saat 15.00 sıralarında E.K. sürücülüğünü...