Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana Sayfa Gündem Sarı Erzurum Kırmızı oldu.

Sarı Erzurum Kırmızı oldu.

Sağlık Bakanlığı,  27 Şubat – 5 Mart haftalık verilerine göre Erzurum’da covid-19 tablosunda  İl orta risk grubunda yer aldığı vaka sayısının 52,22’ye yükseldiği bilgilerini paylaşmıştı.

Erzurum’da bu sarı tablo kırmızıya dönüşüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından henüz bir resmi açıklama yapılmadı fakat Erzurum ve ilçelerinde alınan tedbirler yetersiz kalınca işin çığırından çıktığı apaçık ortada.

Erzurum ilinin  sarı renkte Orta riskli grubunda yer aldığı açıklaması sonrası  restoran, kaffe ve kıraathaneler çay ocakları halka hizmet vermeye başladı.

Pandemi sürecinde çok uzun süredir kapalı kalan Kahvehane, kıraathane ve çay ocağı esnafını rahatlattı fakat  bu gibi yerlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar  ne maske, ne sosyal mesafe dinledi.

Erzurum merkez ve ilçelerinde Kavhane ve çay ocağı işletmecileri, “Pandemi en çok bizi vurdu. Uzun zamandır tamamen kapalı durumdayız. Bu süreç bizi çok sarstı, ne yapacağımızı şaşırır hale geldik borçlarımızı ödeyemez evimize ekmek götüremez durumuna geldik yönünde açıklama yapmışlardı.

Fakat halkın salgın tedbirlerine bu duyarsızlığı Orta risk grubunda bulunan Erzurum ilini Kırmızı yüksek riskli grubuna getirdi gibi.

Most Popular

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarptı kamera kayıtdaydı

 OTOMOBİL KIRMIZI IŞIKTA BEKLEYEN 2 OTOMOBİLE ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye ilçesi ile Palandöken ilçesini birbirine bağlayan  Aliravi Caddesi bitiminde bulunan Karayollarî kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen...

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...