Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Gündem Sarı Erzurum Kırmızı oldu.

Sarı Erzurum Kırmızı oldu.

Sağlık Bakanlığı,  27 Şubat – 5 Mart haftalık verilerine göre Erzurum’da covid-19 tablosunda  İl orta risk grubunda yer aldığı vaka sayısının 52,22’ye yükseldiği bilgilerini paylaşmıştı.

Erzurum’da bu sarı tablo kırmızıya dönüşüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından henüz bir resmi açıklama yapılmadı fakat Erzurum ve ilçelerinde alınan tedbirler yetersiz kalınca işin çığırından çıktığı apaçık ortada.

Erzurum ilinin  sarı renkte Orta riskli grubunda yer aldığı açıklaması sonrası  restoran, kaffe ve kıraathaneler çay ocakları halka hizmet vermeye başladı.

Pandemi sürecinde çok uzun süredir kapalı kalan Kahvehane, kıraathane ve çay ocağı esnafını rahatlattı fakat  bu gibi yerlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar  ne maske, ne sosyal mesafe dinledi.

Erzurum merkez ve ilçelerinde Kavhane ve çay ocağı işletmecileri, “Pandemi en çok bizi vurdu. Uzun zamandır tamamen kapalı durumdayız. Bu süreç bizi çok sarstı, ne yapacağımızı şaşırır hale geldik borçlarımızı ödeyemez evimize ekmek götüremez durumuna geldik yönünde açıklama yapmışlardı.

Fakat halkın salgın tedbirlerine bu duyarsızlığı Orta risk grubunda bulunan Erzurum ilini Kırmızı yüksek riskli grubuna getirdi gibi.

Most Popular

MP Kurucu Listesinde Kimler yok ki

MP KURUCU LİSTESİNDE KİMLER YOKKİ TRHABERTÜRK: Muharrem İnce tarafından, Sivas kongresi'nin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020’de Sivas’ta "Bin Günde Memleket Hareketi" sloganıyla 1000 günde...

Erzurum’da Çıkmadık CAN’dan Ümit Kesilmez

ÇIKMADIK CAN’DAN ÜMİT KESİLMEZ TRHABERTÜRK: Süper Lig’in 35. haftasında BB Erzurumspor deplasmanda konuk olduğu Denizlispor’u 3-2 mağlup etti, 2.dakikada Emrah’ın sol köşeye attığı golle durum,Erzurumspor’un leyhine...

Eski Anavatan Partili Başkan Bingöl: “Benim iki gömleğim var; biri bayramlık, diğeri idamlık”.

ESKİ ANAVATAN PARTİLİ BAŞKAN BİNGÖL: "BENİM İKİ GÖMLEĞİM VAR; BİRİ BAYRAMLIK, DİĞERİ İDAMLIK". TRHABERTÜRK: Değerli siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat...

kripto para yasaklanmadı kripto varlık kavramı  tanımlandı

KRİPTO PARA YASAKLANMADI KRİPTO VARLIK KAVRAMI  TANIMLANDI TRHABERTÜRK: Merkez bankası’nın aldığı kararla ‘kriptopara’ olarak bilinen Bitcoin  gibi elektronik paralar Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak. Kripto...