SİZ KİM, KÜRT’Ü SAHİPLENMEK KİM.

247

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP lilere bu sizin haddiniz değil,chp partisinden bir milletvekiline, Taç giyen baş akıllanırmış, Muhalefet Partisinden yine bir milletvekilline, Aklı arka plana koyup zeki numarası yapıyor, dedi.

Aydemir Meclis’de 2021 yılı Sağlık Bakanlığı Plan Bütçe Komisyon görüşmelerinin sonunda söz alarak,  son günlerde hdp li milletvekillerinin hdp nin sekizinci kuruluş yıl dönümünde yaptıkları basın açıklamalarında, Kürt Halkına açlık ve sefaletin en  katmerli hali yaşatılıyor,hdp partisi kürtlerin adına mücadele ediyor,Kürtlerin haklarını savunmak için kurulan bir parti olduklarını ,Meclisin ve sokak siyasetini aynı anda çoşku ile yürütüyoruz diyen parti sözcüsü Ebru Günay’ın sözlerine Meclis”den ve sosyal medyadan  büyük tepki gösterilmişti.

Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir,‘Biz öyle bir kadroyuz ki bizim lügatımizda hiç “öteki” olmadı.’  Milletvekili Aydemir, HDP’li milletvekillerinin “Kürt’ü sahiplenmek” sözlerine tepki gösterek, ‘Şuna çok üzülüyorum ve kızıyorum, canım sıkılıyor: “Kürt’ü sahiplenmek…” Bu sizin haddinize mi ya, kimsin sen! Bizden daha fazla sahiplenemezsin. Kürt kardeşimi sahiplenecek değilsin, çok açık söylüyorum. Kürt kardeşlerimi istismar yok.’ dedi.

Milletvekili Aydemir ayrıca Bakanlığa yönelik yapılan eleştirilere karşı verdiği cevapta,

Sağlık Bakanlığı bünyesinde kaydedilen başarılı çalışmalara atıfta bulunarak,‘ Arzu ettiğimiz, istediğimiz yegane şey hak teslimi yapılması, bütün istediğimiz bu. Elbette ki tenkit edeceğiz, elbet taleplerde bulunacağız ama yapılanı inkar kadar kötü bir şey yok. ‘ dedi.

CHP Milletvekili Bekaroğlu’nun Sağlık Bakanlığı Bütçesi üzerindeki değerlendirmesinde hak teslimi yaptığına işaret ederek, ‘Mehmet Bekaroğlu Hocamız, kendisi hekim, tabip. Bizde derler ki -Türk atasözüdür- “Taç giyen baş akıllanırmış.” Onu dinlerken bunun tababete, Sağlık Bakanlığına teşmil edilecek olanı ne olur? “Eğer geceler sizin için uzun yaşanmışsa hâlden anlar hâle gelirsiniz.” demektir.  Bekaroğlu Hocam her bütçede, özellikle Sağlık Bakanlığı bütçelerinde acımasız eleştiriler yapardı. Bugün dikkat ettik, müthiş bol, ganime teşekkür etti, hak teslimi yaptı, niye? Çünkü o gecelerde gördü ki bu sistem onu dört başı mamur hâlde, salah üzere oradan çıkardı, o yüzden de hak teslimi yaptı; bunu yapacağız.’ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN KEYFİ KARANTİNA UYGULAMASI İDDİASINA TEPKİ: ‘SİZİN HADDİNİZE Mİ? ‘

Muhalefete mensup bir milletvekilinin ‘keyfi karantina uygulaması’ iddialarını sert sözlerle eleştiren Milletvekili Aydemir, ‘Bir Milletvekili bir şey söyledi: “Keyfî karantina uygulaması…” Yani bir taraftan hekimleri tebcil etti, hekimleri methetti. Orada da bir kurnazlık yapılıyor. Malum, kurnazlık şu demek: Aklı arka plana koyup zeki numarası yapmak. Şunu yapıyor, diyor ki: “Hekimler, sağlık çalışanları çok özveriyle çalıştılar, kendilerine minnettarız.” Eyvallah ama Sağlık Bakanımız başta olmak üzere derijan ekibe olabildiğince tenkit getiriyor. Bir kadroyuz; hekimler, çalışanlar, hep beraber onlar bizim başımızın üstünde yer alıyorlar, onların parmağına diken battığı an bizim yüreğimize batıyor; böyle bir kadroyuz biz. Dolayısıyla kaldı ki bu ekip yani şu lider kadro onları yönetiyor. Oradan neşet eden bir güzellik varsa onlara teşmil edilecek, bir çirkinlik olduğu zaman da Bakanımız başta olmak üzere bütün bir kadroya; bu, insafsızlıktır, haksızlıktır. “Keyfî karantina uygulaması” nasıl olabilir? Yani bu akıl alır gibi bir şey değil, böyle bir iddia olabilir mi. Hekimler bu işe karar vermeden idari makamlar öyle bir karar alamaz; böyle bir şey olmaz, yapmayın bunu. Yapmayın bunu, bunlar yanlış.’şeyler dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz