SON DAKİKA BİLGİLERİNE GÖRE, İZMİR DEPREMİNDE VEFAT EDEN KİŞİ 25 OLDU

619

İzmir’de bugün öğleden sonra 6,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 25 kişinin öldüğü 804 kişinin yaralandığı arama ve kurtarma işlemlerine devam edildiği öğrenildi.

Cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğanın depremin hemen sonrasında yaptığı açıklamada,İzmir’de meydana gelen bu olayda yaşanan can kaybından dolayı büyük üzüntü duyduğunu,Devletimizin tüm imkanları izmirimizin yanındayız açıklamasının hemen ardından,

Millî Savunma Bakanlığında oluşturulan kriz masasında alınan kararla, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait  3 helikopterin  arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzerex Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)  ekipleriyle birlikte izmir’e doğru yola çıktılar.

İzmir’e sevk edilen ekipler içerisinde Erzurum,Diyarbakır ve Ankara da bulunan Arama ve Kurtarma ekip görevlilerde vardı.

 Deprem anını gösteren görüntülerde 20 saniyeye yakın süren sallantıda yıkılan iş merkezinin ve bazı evlerin altında kalan insanların olduğu bunlardan12 sinin vefat ettiği,ulaşılabilen 475 kişinin yaralı olarak kurtulduğu yıkım altında oldukları tahmin edilen kişileri kurtarma çalışmalarına devam edildiği öğrenildi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz