Erzurum Halkına Müjde Kapanan Tekstil kent Fabrikalarından sevindirici haber başlıklı haberimiz üzerine haber sitemizin instagram sayfası eleştiri yağmuruna tutuldu.


Akşam saatlerinde Tekstil kent fabrikalarından birinde çalıştığını belirten bir okuyucumuz tarafından Tekstil kent fabrikalarının son durumu hakkına sorduğumuz soru karşılığında verdiği cevapta

Para konusunda mağdur edilmediklerini fabrika çalışanları olarak hesaplara para gönderildiğini Mart’ta yeniden iş başı yapacaklarına dair duyumlar aldıklarını söylemeleri üzerine Erzurum Halkına Müjde Kapanan Tekstil kent Fabrikalarından sevindirici haber var başlıklı haber yapıldı.


Bu haber üzerine Haber sitemizle iletişime geçen kendilerinin 3F Fabrikasında çalıştıklarını kendilerinin 2020 Mayıs ayında sigortalı olarak çalışmaya başladıklarını Aralık ayı itibari ile Fabrika çalışmasının durdurulduğu kesinlikle kendilerine para ödemesi yapılmadığını,

Ödeme yapılan işçilerin 3 yıl süreli 450 gün sigorta primi ödenmiş kişiler oldukları için onlara ödeme yapıldığını belirtiler.3F Fabrikasında 300 kişi çalıştıklarını 200 kişiye yakın işçiye ödeme yapılmadığını mağdur olduklarını Erzurum Valiliğine ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına gittiklerini muhatap bulamadıklarını yaşanan bu mağduriyetlerine son verilmesini istediler.

Çocuklu aile olan çok sayıda kişi olduğu ,Aytin-VDS isimli Fabrikalarında çalışanlara ödenen para miktarından kendileri nede ödeme yapılmasın ısrarla istediler.

2 YORUMLAR

  1. Nihayet doğru haber yapmışsınız. Bundan dolayı sizi tebrik ediyorum. Şunu çok net biliyorum ki basın mağdurun sesini duyurmadıkça mağduriyet giderilmez.

  2. Bu konudaki yanlış bilgilendirme sonucu oluşan haberimiz silinmiştir. Sizlerden gelen mesajları dikkate alarak gerekli düzeltmeler yapılmıştır. TRHaberTürk ailesi olarak sesinizi duyurmak için buradayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz