Cuma, Ekim 15, 2021
Ana Sayfa Erzurum Türkiye Emekliler Derneğinin Erzurum İl Başkanlık seçimi ŞAİBELİ OLDU

Türkiye Emekliler Derneğinin Erzurum İl Başkanlık seçimi ŞAİBELİ OLDU

SAFRANBOLU VE ERZİNCAN’DA EMEKLİLER DERNEK BAŞKANLIK SEÇİMİNDE YAŞANAN ŞAİBELER ERZURUMDA’DA YAŞANDI.

TRHABERTÜRK: Erzurum Emekliler Derneği 24.Olağan Genel Kurulunda  başkanlık için aday olan Erdal Kızılkaya,Atilli Abadan ve Ahmet Değen arasında ki seçim bitti ancak ardından yapılan şok açıklamalar şaibe söylentilerini gündeme taşıdı

Bugün Palandöken İlçesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Salonunda yapılan Erzurum Emekliler Derneği’nin Başkanlık seçiminde Salonda gergin anlar yaşandı.

Türkiye Emekliler DerneğiTÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün başkanlığına yapılan seçimde meydana gelen şaibelerden 1.cisi  ilk önce,Hazurun listesinde üye olup da ismi olmayan üyeler itirazda bulunarak,” neden benim adım listede yok.Ben yıllardır bu derneğe üyeyim ama neden adım yok. Diyen onlarca kişinin itirazları ile başladı.

Başkan Ergün Salona ilk girişde, Oy kullanmak isteyenlere verilecek oyların önceden damgalandığı, Hazurun listesine atılan imzalardan sonra ikinci imzanın atılmadan oy kullanmak için üyeleri Salona yönlendirmelerine kendisinin önce itirazı oldu fakat sonrasında aralarında aldıkları kararla bu sıkıntı sonradan imza için gelenlere yönelik başlatılınca konuyu kapatmaları 2.ci şaibeli durum oldu.

Dernek Seçiminde kullanılan zarfların içinden iki tane aday ismi çıkarsa birinin iptal edileceğini duyuran Başkan Ergün konuşmasından sonra başlayan oy sayımında bazı zarfların içinden çıkan 2 li aday tanıtım broşürlerinden şimdiki Başkan olup da tekrar aday olan Ahmet Değen tanıtım broşürü değilde ikinci başkan adayının zarfın içinden çıkarılarak çöp kutusuna atıldığı iddiası 3.cu şaibeli durum oldu.

4.cu şaibeli durumun ise,Hazurun listesinde imza sayısı kadar Oy kullanmaları için verilen kart sayılarının birbirleri ile uyumlu olup olmadığı kontrolünün yapılmasını isteyen bazı üyeler bu duruma itiraz ederek kartlarında sayılmalarını istemelerine rağmen,Başkan Ergün’ün böyle bir sayım olmaz tüzüğümüze aykırı bir durum diyerek itirazları dikkate almadı.

Türkiye Emekliler Dernek İl Başkanlık seçimlerinin yapıldığı haziran ayında geçen hafta Safranbolu’da  ve Erzincan Şeçimlerinde’de şaibeli durumların yaşandığı öğrenildi.

Safranbolu ve Erzincan seçimlerine katılan bazı üyelerinde Erzurum’da yapılan seçime gelip katılarak kendilerinde yaşanan şaibelerin bu seçimde ’de yaşandığını görünce,

“ evet Genel Başkanlık yönetimi ile çok iyi olan onların her dediğini yapan, onların talimatları ile hareket eden Başkanların tekrar aday olmalarını istediklerinin ve tekrardan onların Yeniden Başkan olmalarını sağlamaya çalıştıklarını ve bunu da başardıkları iddia edildi.
Seçim sırasında Oy kullanma öncesi ve sonrasında kendilerine söz verilmesini isteyen bazı üyelerin  kimisi  kürsüye çıkarak,kimiside yerinde söz alarak genel yönetimin çalışmalarından memnun olmadıklarını emekli olarak kendilerinin dışlandığı durumlarla ilgili Hükümet yetkililerine bilgi verilmediğini talep ve isteklerinin karşılanmadığını üyeler arasında ayrımcılık yapıldığını başkana yakın olan üyelerin çoğu imkanlardan faydalandırıldıklarını fakat kendileri gibi çoğu üyelerin bu imkanlardan faydalandırılmadıklarını söylediler.

Başkan Ergün, “Seçim sonrasında kendisine yapılan bu eleştirilerin haksız olduğunu hiç kimseye ayrımcılık yapmadıklarını ellerinden geldiği kadarı ile emeklilerin sorunlarını ilgili Bakanlıklara ulaştırdıklarını fakat onlardan yeterince konularla ilgili tatmin edici cevap alamadıklarını”,Kendisi hakkında üyelerin çok sikayet’de bulunduğunu Devletin Silahı her zaman boynuma dayalı olduğu hakkımızda soruşturmaların olduğunu kimseye haksızlık yapmadığımız anlaşılınca aklandıklarını onun için kesinlikle çok dikkatli seçim yaptıklarını  söyledi.

Yapılan Seçimde Türkiye Emekliler Derneği Erzurum İl Başkanı yine uzun zamandır Başkan olup, Genel Kurul ile aralarının çok iyi olduğu ve seçimin başladığı saatlerde kendisinin Yeniden Başkan olacağına adı kadar emin olduğu hal ve Rahat tavırlar içinde hareket eden Ahmet Değen yeniden Başkan oldu.

 

Palandöken İlçesi Yenişehir Mahallesinde Bulunan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Salonundu yapılan Türkiye Emekliler Dernek Başkanlığının Erzurum İl Başkanlık Seçiminde Palandöken Belediye Başkanı Av.Muhammet Sunar ile Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan Çiçek gönderdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarptı kamera kayıtdaydı

 OTOMOBİL KIRMIZI IŞIKTA BEKLEYEN 2 OTOMOBİLE ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye ilçesi ile Palandöken ilçesini birbirine bağlayan  Aliravi Caddesi bitiminde bulunan Karayollarî kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen...

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...