Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana Sayfa Gündem  Umudumdaki Heyecanlı At yarışı nefesleri kesti

 Umudumdaki Heyecanlı At yarışı nefesleri kesti

UMUDUM’DAKİ AT YARIŞI NEFES KESTİ

TRHABERTÜRK: Erzurum Yakutiye Belediyesi tarafından hazırlanan ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonun katkılarıyla düzenlenen Geleneksel Rahvan At Yarışları Yakutiye İlçesine bağlı Umudum Mahallesinde düzenlendi.

 Umudum Rahvan At Yarışları Tesislerinde düzenlenen yarışta, Baş, Baş Altı, Büyük Orta, Küçük Orta, Dörtlü Taylar, Üçlü Taylar, İthal A, İthal B, Taze Beşli, Deste, İkili Taylar ve Dört Nala Sürat Koşusu kategorilerinde yarıştı.

Yarışma öncesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar ve çok sayıda vatandaş katıldığı Rahvan At Yarışları Tesisinin açılışı yapıldı.

YAKUTİYE’DE DÜZENLENEN AT YARIŞI NEFESLERİ KESTİ

Resim

Açılışta konuşan Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Erzurum’a önemli bir tesis kazandırdıklarını ifade ederek, “Türkiye’de bu aland düzenlenen en iyi tesislerinden biri olarak hizmete sunduğumuz bu güzel tesisin tüm yapım ve inşaatını  belediyemizin kendi imkanlarıyla gerçekleştirdi.

Doğu Anadolu ‘nun en güzel tesisinin Erzurum’da olması nedeniyle Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Rahvan At Yarışlarının resmi yarışları ilimizde ve bu tesislerde yapılmasına karar verilmiştir.

JOKER AT’DAN DÜŞTÜ

Bugün burada 6 kategoride resmi federasyon koşusu, 3 kategoride Yakutiye Belediyemizin özel koşusu olmak üzere toplam 9 kategoride koşu yapılacaktır. Erzurum ovasının muhteşem manzarası eşliğinde Yarışmacılarımız ve seyircilerimiz için doyasıyla eğlendikleri keyifli bir gün olmasını temenni ediyorum” dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş ise, “Bugün burada Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar ve ekibinin özen ve itina ile yapmış oldukları tesisimizde Rahvan At Yarışlarını izleyeceğiz.

 Bundan 100 yıl öncesine kadar Şehiriçi ulaşım aracı olarak çok az sayıda motorlu araçlar olduğu için At en kolay bir ulaşım aracıydı.

Bu yüzden atın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. At bizim Türk kültürümüz için çok önemlidir. Emeği geçen herkesi kutluyorum muhteşem bir tesis olmuş. Bütün konuklarımıza hoş geldiniz diyorum” açıklamalarında bulundu.

Yapılan  konuşmaların ardından Umudum mahalle Cami İmamı tarafından Yapılan duanın ardından kurdele kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi.

sabırsızlıkla at yarışlarını bekleyen Vatandaşları sıcağın alnında fazla beklememeleri için Rahvan At Yarışları büyük bir coşkuyla başlatıldı.

9 kategoride başlayan Atların kıyasıya mücadeleleri izleyenlerin nefesini keserken, Yarışmanın 2.inci kategorisinde At’ın üzerinden düşen Joker büyük bir heyecana sebep oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Erzurum’da bu hafta Kar Yağışı başlıyor

PERŞEMBE GÜNÜ KAR YAĞACAK TRHABERTÜRK: Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünün 20.09.2021 tarih ve 7 nolu meteorolojik değerlendirmesi' ne göre; Bölgemizin Perşembe günü aksam saatlerinden itibaren Karadeniz...

Domuz avında yanlışlıkla kardeşini öldürdü

YANLIŞLIKLA KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ İNTİHAR ETTİ TRHABERTÜRK: Erzurum'da avda kardeşini kazara öldürdü, intihara kalkıştı Erzurum Pasinler ilçesinin Ova kırsalında domuz avına çıkan Erol ve Volkan Ağırbaş kardeşler...

Erzurumlu Hakim İzmir’de Hayatını Kaybetti

İZMİR HAKİM’İ KAZADA HAYATINI KAYBETTİ ERZURUM’DA DEFNEDİLDİ TRHABERTÜRK: İzmir Adliyesi Asliye Ceza  hakimliğinden Cem Reşit Eyüpoğlu kazada hayatını kaybetti Gişe Kameralarına yansıyan görüntülerde Hakim, Cem Reşit...

Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı

AZİZİYE’DE AÇILIŞ COŞKUSU  SAĞLIKLI YAŞAM-BİSİKLET YOLU VE TRAFİK EĞİTİM PARKI HİZMETE AÇILDI TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin yatırım açılışları Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı ile başladı....