Cuma, Haziran 25, 2021
Ana Sayfa Erzurum  Vaka Sayısı Yüksek Ama Servis Yok

 Vaka Sayısı Yüksek Ama Servis Yok

Bu Nasıl bir CORONA önlemi

Covit-19 vaka sayısında 25 mayıs itibari ile Ankara’da 123 bin, Erzurum’da 151 bin, olmasına rağmen alınan önlemler kafa karıştırdı.

ERZURUM’DA VAKA SAYISI YÜKSEK AMA SERVİS YOK

Corona vaka sayısında 100.000 lik nüfusa karşılık gelen vaka  sayılarında Türkiye’de en yüksek 151 .40 oran sayısı ile Erzurum olmasına rağmen, Artan Vaka sayılarını önleme tedbirleri Şehirler arası  Otobüs terminalinde Şehir merkezine gelen yolcuları eşyaları ile birlikte aynı otobüse bindirmek fikri çok anlamsız dedirterek neden böyle bir tedbirden uzak bir uygulama yapılıyor sorusunu gündeme getirdi.

YAPILAN BU UYGULAMA VAKA  SAYISINI ARTIRMAK İÇİN Mİ YOKSA  AZALTMAK İÇİN Mİ

Erzurum Şehirler arası Otobüs Terminaline diğer illerden  gelen vatandaşlar, Vaka sayısında artış gösteren kent için, alınan Corona Sağlık tedbirleri skandalı karşısında şaşırıp kaldılar.

Otobüs firmalarının servis çıkarmamaları sebebi ile Şehir içinde o güzergâhta Tek bir Hat olarak hizmete veren K4 otobüsünden ve Ticari Taksilerden başka hizmet veren araçların olmaması, Vaka sayısında en yüksek il  olması rekorunu elde eden Erzurum kenti için alınan servis çıkarmama kararını Firma yetkilileri- “Belediye Kararı biz karışamayız” diyerek ,  “servis neden yok ?”sorusunu soran yolcuları kızgın bir  şekilde –“Belediye otobüsüne giden binin” Diyerek Erzurum’a gelen vatandaşları geldiklerine bin pişman ediyorlar.

ANKARA’DA ÜCRETSİZ OLDUĞU HALDE KİMSE YOK

Ankara AŞTİ terminalinde Türkiye’nin Dört biryanından gelen milyonlarca vatandaşlara hizmet için çıkarılan Ücretsiz servis hizmetinin Vaka sayısını önlemek azaltmak için büyük bir gayret sarf edilmesi gereken Erzurum Büyükşehir’de bu utanç verici uygulama hakkında, Kent’e gelen vatandaşlar üzüntülerini dile getirerek biran önce tedbir alınmasını istediler.

Servis hizmetinin olmaması Hem turizm firmalarının işine geliyor, hem de Belediye’ye bağlı özel halk otobüslerinin işine geliyor, fakat üzülerek söyleyelim ki Corona olmak tan korkan halkın işine gelmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

İnce Erzurum’a geldi

İNCE AÇILIŞ İÇİN ERZURUM’A GELDİ TRHABERTÜRK: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,  Partisinin il başkanlığının açılış programına katılmak için bugün öğle saatlerinde Erzurum’a geldi. Şehir merkezine...

Kafa kafaya çarpışan iki araçta 1 ağır 3 kişi yaralandı

KAFA KAFAYA ÇARPIŞAN İKİ ARAÇTA 1 AĞIR 3 KİŞİ YARALANDI TRHABERTÜRK: Hatay’ın Samandağ ilçesinin Kapısuyu çevlik Mahallesi’nde kafa kafaya çarpışan iki araçta 3 kişi yaralandı....

Kolejin Minik ellerinden Büyük eserler çıktı

KOLEJİN MİNİK ELLERİNDEN BÜYÜK ESERLER ÇIKTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Bahçeşehir Koleji’nde “Minik Eller-Büyük Eserler” Sergisi Erzurum Bahçeşehir Koleji’nde açılan “Minik Eller-Büyük Eserler” sergisi göz kamaştırdı. 1’inci sınıftan...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dadaşlara Selam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN DADAŞLARA SELAM TRHABERTÜRK: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Dadaşlara selam gönderdi. AK Parti Belediye Başkanları Toplantısı, Cumhurbaşkanı...