Cuma, Ekim 15, 2021
Ana Sayfa Erzurum Vali Memiş önce reflektör dağıttı sonra Efe Hazretlerini ziyaret etti

Vali Memiş önce reflektör dağıttı sonra Efe Hazretlerini ziyaret etti

VALİ MEMİŞ ÖNCE REFLEKTÖR DAĞITTI SONRA EFE HAZRETLERİNİ ZİYARET ETTİ

Traktör sürücülerine ‘Reflektör Tak, Görünür Ol’ sloganıyla reflektör dağıtımı yapıldıktan sonra Alvarlı Efe’nin kabri ziyaret edildi.

TRHABERTÜRK: Erzurum’da “Reflektör Tak Görünür Ol” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında traktör sürücülerine reflektör dağıtımı yapıldı. Vali Okay Memiş, trafikte yaşanan kazaları önlemek amacıyla böylesi önemli projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Valilik koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık 20 bin 582 traktörün trafiğe çıktığı Erzurum’da römorklara reflektör takılması için kampanya başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de destek verdiği kampanyada ‘Reflektör Tak Görünür Ol’ sloganıyla 1 Temmuz tarihine kadar 800 traktöre reflektör takılması hedefleniyor.

Pasinler ilçesine bağlı Alvar Mahallesi’nde kampanya çerçevesinde traktör römorklarına reflektör takan Vali Okay Memiş, “Bugün bir farkındalık oluşturuyoruz. Belki de bir ilki yapıyoruz. Yolumuz dümdüz, otoban gibi. Araçlar da süratli, araçların teknolojisi artı, yolun kalitesi arttı. Tedbir alıyoruz ama yine de sorunlarla karşılaşıyoruz. Hele de römork meselesi. Yani römorkta bir de reflektör yoksa araç Allah muhafaza altına giriyor, bir sürü vefatlı kazalar oluyor. Bunu önlemeye yönelik güzel bir çalışma” dedi.

Vali Memiş, daha sonra Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Polat, Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Gemalmaz, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar birlikte römorklara reflektör taktı.

Yapılan Tören’den sonra Vali Okay Memiş ve beraberindeki protokol üyeleri Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ile birlikte Alvarlı  Muhammed Mehmet  Lütfi efenin kabri bulunduğu Camiyi ziyaret ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Yerel Gazetelerin İlanları Kesilmeyecek

YEREL GAZETELER BİZİM  CAN SİMİDİMİZDİR TRHABERTÜRK: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesiyle...

EBB toplu taşıma ihalesi yapacak

EBB TOPLU TAŞIMA İHALESİ YAPACAK TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hatlarını İHALEYE açıyor. Erzurum’da ulaşım ihalesi 10 yıl süreyle kiraya veriliyor. 21 Ekim 2021 tarihinde...

Türkiye’nin en lezzetli domatesi Aziziye’de üretilecek

AZİZİYE BELEDİYESİ’NDEN TARIMDA MODEL OLACAK YATIRIM İÇİN İBRAHİM AYDEMİR'E TEŞEKKÜR TRHABERTÜRK: Aziziye Belediyesi’nin “Termal Destekli Domates Seraları” göz kırpmaya başladı. Tarımsal üretime yepyeni bir boyut...

Vali Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile birlikte Denetime çıktı

VALİ , JANDARMA KOMUTANI VE İL EMNİYET MÜDÜRÜ İLE BİRLİKTE DENETİME ÇIKTI TRHABERTÜRK:İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “Trafik Güvenliği Eylem Planı” çerçevesinde Vali Okay Memiş, İl Jandarma...