Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Gündem Yakutiye İsrail'in Alçak'ca Saldırısını Kınadı

Yakutiye İsrail’in Alçak’ca Saldırısını Kınadı

YAKUTİYE BELEDİYE MECLİSİ’NDEN İSRAİL’E KINAMA

TRHABERTÜRK:Yakutiye Belediye Meclisi’nin AK Parti, MHP ve İYİ Partili Meclis Üyeleri’nin oy birliği ile karara bağladığı bildiride, söz alan Yakutiye Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Mahmut Uçar ve Parti Sözcüleri İsrail’i kınayarak “ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da ibadet eden masum Müslümanlara yönelik saldırılarda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.” dediler.

Yakutiye Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Dr. Mahmut Uçar ve Meclis Üyeleri, yayınladıkları yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdiler:
‘’Kudüs, Müslümanlar için sadece bir toprak parçası değildir.’’
Kudüs, yüce Allah’ın kimi Peygamberlerine ve bazı kutsal kitaplarına ev sahipliği yapan, etrafının mübarek kılınması ile yeryüzünün en mümtaz beldelerinden biridir. Müslümanların ilk kıblesidir ve Peygamberimizin oradan Mirac’a çıktığı kutsal bir beldedir. Kudüs, Müslümanlar için sadece bir toprak parçası değildir. Bizzat Yüce Allah’ın mübarek kıldığı bir beldedir. Peygamberlerden bir mirastır.
Kudüs; Hz.Ömer’in emaneti, Selahaddin Eyyübi’nin rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın mirası, Abdulhamin Han’ın davasıdır.
Kudüs Müslümanlarındır!
Maalesef Kudüs ve Mescidi Aksa, uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte organize bir terör örgütünün işgali altındadır. Sözde devlet İsrail, türlü entrikalarla mübarek şehir Kudüs’ü yahudileştirme politikası kapsamında yine mazlum insanların üzerine kin ve nefretlerini kusmaya devam ediyor. Terör örgütü sözde devlet İsrail’in, Mescid-i Aksa ile ilgili tehditkâr yaklaşımlarının Filistin’de kan dökmeye yönelik bir çaba olduğuna bütün dünya yine şahit oldu.
Siyonist çete devleti; emrivakilerle, kadın çocuk ve yaşlı dinlemeden işlediği cinayetlerle fiili durum oluşturarak, dünyayı yeni planlarına alıştırma oyunlarından birini daha sahneliyor. Fakat İsrail’in unuttuğu bir şey var.


‘Küfür devam eder, ama zulüm devam etmez!’
Kutsal ve mübarek beldemiz Mescid-i Aksa, zalim siyonistlerin işgali altında bir asra yakın işgal şebekesi tarafından zehirlenmektedir.
Yiğitliğin ve mertliğin harman olduğu Dadaşlar diyarı Erzurum’un tarihi yüzü olan Yakutiye ilçesi Belediye Meclisi olarak, hep beraber ümmetin namus ve izzetine sahip çıkacağız. Kudüs’ün kurtuluşu için birleşip elimizden ne geliyorsa yapacağız. Kudüs’ün esaretine hiçbir zaman rıza göstermedik bundan sonrada göstermeyeceğiz.
Kudüs davası Ümmetin davasıdır. Kudüs iman ve izzet davasıdır. İşgalci terör şebekesinin yok olacağı ve Kudüs’ün kurtuluş muştusunun yürekleri coşturacağı güzel günlere kavuşma dileğiyle; Yakutiye Belediye Meclisi olarak Siyonizmin son ve yakın zamanda yıkılacak kalesi sözde devlet İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyoruz. Vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Başkan Dölekli ekibi ile birlikte EBB Başkan’ı Sekmen’e Teşekkür Ziyaretinde bulundu

BAŞKAN DÖLEKLİ EKİBİ İLE BİRLİKTE EBB BAŞKAN'I SEKMEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU TRHABERTÜRK: Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Kanal, Belediye Meclis...

Hınıs’ta  32 derslikli 5 okulun temeli ATILDI

HINIS’TA  32 DERSLİKLİ 5 OKULUN TEMELİ ATILDI TRHABERTÜRK: Erzurum’da 5 ilkokulunun temeli törenle atıldı. Hınıs ve Karaçoban’da düzenlenen törenlere katılan Vali Okay Memiş, 150 bin...

Büyükşehir’den anlamlı çevre etkinliği

BÜYÜKŞEHİR’DEN ANLAMLI ÇEVRE ETKİNLİĞİ TRHABERTÜRK: Erzurum Büyükşehir Belediyesi Dünya Çevre Günü’nü çocuklarla kutladı. 15 Temmuz Milli Mücadele Millet Bahçesi’nde Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol...

Kayakyoluna Deprem Şiddetinde Yıldırım Düştü

KAYAKYOLUNA DÜŞEN YILDIRIM DEPREM ŞİDDETİNDE EVLERİ SALLADI TRHABERTÜRK: Erzurum Şehir Merkezinde öğleden sonra başlayan şiddetli yağmur sonrasında Yunusemre Mahallesi Kayakyolu civarına Deprem şiddetinde düşen Yıldırım...