Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Gündem Yılların sigorta hastanesi artık yok olacak yıkılacak

Yılların sigorta hastanesi artık yok olacak yıkılacak

PALANDÖKEN HASTANESİ DEPREME DAYANAKSIZ OLDUĞU İÇİN YIKILMA KARARI ALINDI.

TRHABERTÜRK ERZURUM: Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezini yaptırılan inceleme depreme dayanaksız olduğuna dair rapor ile birlikte yıkılma kararı alındı.

Palandöken Hastanesi, Erzurum Şehir Merkezinde eski adıyla sigorta Hastanesi Merkezin ilk Hastanesi olan Numune Hastanesinden sonra ikinci eski hastanesiydi.

Edinilen bilgileri göre, Palandöken Hastanesi içinde ki tıbbı cihazların tüm malzemeleri ile birlikte personel dahil Şehir Hastanesine taşınarak sağlık hizmetlerine oradan devam edileceği öğrenildi.

FEVZİ ÇAKMAK’DA TAŞINACAK

Palandöken Hastanesi 2 ay önce Ağız ve Diş sağlığı merkezi olarak faaliyetine devam edeceği dedikoduları yapılmış fakat resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Erzurum Şehir Hastanesi Türkiye’nin sayılı büyük hastanelerinden biri olmayı başarmış çok geniş bir alana sahip olması ile çok dikkat çekmişti.

Bu vesile ile Şehir Merkezinde ilk hastane olma özelliğini taşıyan Numune hastanesi, Nenehatun Kadın Doğum hastanesi Şehir Hastanesine taşınmıştı.

Yenişehir Mahallesi üst yol mevkiinde bulunan eski Askeri Hastane olan Mareşal Fevzi Çakmak Hastanesinin de Şehir Hastanesine taşınacağı öğrenildi.

 

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.