Pazar, Ekim 24, 2021
Ana Sayfa Gündem Yılların sigorta hastanesi artık yok olacak yıkılacak

Yılların sigorta hastanesi artık yok olacak yıkılacak

PALANDÖKEN HASTANESİ DEPREME DAYANAKSIZ OLDUĞU İÇİN YIKILMA KARARI ALINDI.

TRHABERTÜRK ERZURUM: Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezini yaptırılan inceleme depreme dayanaksız olduğuna dair rapor ile birlikte yıkılma kararı alındı.

Palandöken Hastanesi, Erzurum Şehir Merkezinde eski adıyla sigorta Hastanesi Merkezin ilk Hastanesi olan Numune Hastanesinden sonra ikinci eski hastanesiydi.

Edinilen bilgileri göre, Palandöken Hastanesi içinde ki tıbbı cihazların tüm malzemeleri ile birlikte personel dahil Şehir Hastanesine taşınarak sağlık hizmetlerine oradan devam edileceği öğrenildi.

FEVZİ ÇAKMAK’DA TAŞINACAK

Palandöken Hastanesi 2 ay önce Ağız ve Diş sağlığı merkezi olarak faaliyetine devam edeceği dedikoduları yapılmış fakat resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Erzurum Şehir Hastanesi Türkiye’nin sayılı büyük hastanelerinden biri olmayı başarmış çok geniş bir alana sahip olması ile çok dikkat çekmişti.

Bu vesile ile Şehir Merkezinde ilk hastane olma özelliğini taşıyan Numune hastanesi, Nenehatun Kadın Doğum hastanesi Şehir Hastanesine taşınmıştı.

Yenişehir Mahallesi üst yol mevkiinde bulunan eski Askeri Hastane olan Mareşal Fevzi Çakmak Hastanesinin de Şehir Hastanesine taşınacağı öğrenildi.

 

Most Popular

Erzurumlu Şehidin olay yaratan son anları

ERZURUMLU ŞEHİDİN OLAY YARADAN SON ANLARI  TRHABERTÜRK:Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak daha sonra hastanede şehit olan Erzurum Karagöbek’li Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun askeri helikopter...

Bakan Soylu Erzurum’da

BAKAN SOYLU ERZURUM’DA TRHABERTÜRK: Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu için düzenlenen törene katılmak üzere kente gelen İçişleri...

Erzurum yörex’in gözdesi oldu

ERZURUM, COĞRAFİ TESCİLLİ ÜRÜNLERİYLE YÖREX’İN GÖZDESİ OLDU TRHABERTÜRK: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yöresel...

Dünya Şampiyonları Erzurum’dan

DÜNYA ŞAMPİYONLARI ERZURUM’DAN TRHABERTÜRK: İtalya'da yapılan Büyükler Kickboks Dünya Şampiyonası'nda Erzurumlu iki sporcu Türkiye’nin gururu oldu.  26 yaşındaki Erzurumlu milli kick boksçu Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri...