Cumartesi, Mayıs 15, 2021
Ana Sayfa Gündem Yılların sigorta hastanesi artık yok olacak yıkılacak

Yılların sigorta hastanesi artık yok olacak yıkılacak

PALANDÖKEN HASTANESİ DEPREME DAYANAKSIZ OLDUĞU İÇİN YIKILMA KARARI ALINDI.

TRHABERTÜRK ERZURUM: Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezini yaptırılan inceleme depreme dayanaksız olduğuna dair rapor ile birlikte yıkılma kararı alındı.

Palandöken Hastanesi, Erzurum Şehir Merkezinde eski adıyla sigorta Hastanesi Merkezin ilk Hastanesi olan Numune Hastanesinden sonra ikinci eski hastanesiydi.

Edinilen bilgileri göre, Palandöken Hastanesi içinde ki tıbbı cihazların tüm malzemeleri ile birlikte personel dahil Şehir Hastanesine taşınarak sağlık hizmetlerine oradan devam edileceği öğrenildi.

FEVZİ ÇAKMAK’DA TAŞINACAK

Palandöken Hastanesi 2 ay önce Ağız ve Diş sağlığı merkezi olarak faaliyetine devam edeceği dedikoduları yapılmış fakat resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Erzurum Şehir Hastanesi Türkiye’nin sayılı büyük hastanelerinden biri olmayı başarmış çok geniş bir alana sahip olması ile çok dikkat çekmişti.

Bu vesile ile Şehir Merkezinde ilk hastane olma özelliğini taşıyan Numune hastanesi, Nenehatun Kadın Doğum hastanesi Şehir Hastanesine taşınmıştı.

Yenişehir Mahallesi üst yol mevkiinde bulunan eski Askeri Hastane olan Mareşal Fevzi Çakmak Hastanesinin de Şehir Hastanesine taşınacağı öğrenildi.

 

- Advertisment -

Most Popular

Tufanç Köyündeki kavgada 10 ağır yaralı var

TUFANÇ GÜZELOVA KÖYÜNDEKİ KAVGADA 1O KİŞİ AĞIR YARALANDI TRHABERTÜRK: Erzurum Yakutiye ilçesine bağlı eski ismi Tufanç.Yeni ismi Güzelova Mahallesinde Husumetli oldukları öğrenilen iki Aile arasında...

İnce’nin parti ismi ve logosu belli oldu

Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı TRHABERTÜRK :  Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin yeni partisinin logosu ve ismi belli oldu. Logonun...

Otomobilin çarptığı 12 yaşındaki çocuk yoğun bakıma alındı

OTOMOBİLİ İLE BİSİKLET SÜREN ÇOCUĞA ÇARPTI TRHABERTÜRK:  Erzurum Yakutiye İlçesinde bulunan Kurtuluş mahallesi Aşık Sümmani caddesinde bugün saat:14.00 sıralarında meydan gelen Trafik kazasında,25 DF plakalı...

Başkan Sekmen Erzurumspor için şartlarını sundu

BBERZURUM SPOR’UN ONURSAL BAŞKANI SEKMEN HERKESİN MERAKLA BEKLEDİĞİ AÇIKAMAYI YAPTI. Başkan Sekmen bütün gerçekleri açık açık  anlattı. TRHABERTÜRK: İnternet üzerinden Erzurum”da yayınlanan Yağız Tv'’nin Erzurum’un yerel...