Pazartesi, Eylül 27, 2021
Ana Sayfa Gündem Yoğun bakımdaki hastalar yalvarıyor ne olur AŞI olun

Yoğun bakımdaki hastalar yalvarıyor ne olur AŞI olun

YOĞUN BAKIMDA BULUNANLAR YALVARARAK AŞI OLUN DEDİLER

TRHABERTÜRK: Son 4 ayda hastaneye başvuran 589 kişiden 460 hasta hiç aşı olmamış, 100 kişiye yakını ise 1 doz aşısını yaptırmış kişilerden oluşuyor. 2 doz Biontech aşısını yaptıran kişilerden ise hastanemizde yatan bir tek hastamız yok” dedi.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, “Erzurum Şehir Hastanesinde yaptığı basın açıklamasında: Yoğun bakımdaki hastaların ‘aşı olun’ çağrısında bulunduklarını ifade ederek, “Hastanelerimize gelen hasta yoğunluğu her geçen gün azalmaktadır.”

“Aşı’nın faydaları görülmeye başladı. Yoğun bakımda olan hastalar, Herkes kesinlikle aşı olsun, yoğun bakımlara gelmesinler diyorlar. Aşı olanlar hastalığa yakalanma durumu olsa bile yoğun bakımlara veya hastanelere gitme şansları azalıyor. Bundan dolayıdır ki ölüm vakaları daha az seviyede seyrediyor” dedi.

Bedir:“2 Doz Biontech aşısını yaptırıp hastanemizde yatan bir tek hastamız yok” hastanede son 4 ayda 2 doz aşı olan hiçbir hastanın yatmadığını belirterek, “Erzurum Şehir Hastanesinde Nisan 2021 ayı ile Ağustos 2021 ayı arasında Kovit-19 hastalığı ile ilgili yapılan araştırmada, Covid li hasta sayısı  589 kişi, bu hastaların yüzde doksandan fazlası 460 civarında hasta hiç aşı olmamış, 100 kişiye yakını ise 1 doz aşısını yaptırmış kişilerden oluşuyor.”

“Fakat Aşı oldum bana bir şey olmaz dememeliyiz, yine tedbiri elden bırakmayacağız. Maske veya mesafemize yine dikkat etmeliyiz. Virüse yakalanma dururum olsa bile yoğun bakım veya hastanelere düşmeden gribal enfeksiyon olarak da geçirebilirler” şeklinde konuştu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Fizyoterapistli Pasinler termal otel şifa dağıtıyor

FİZYOTERAPİSTLİ PASİNLER TERMAL OTEL ŞİFA DAĞITIYOR TRHABERTÜRK: Pasinler Belediyesi Termal Kale Otel’de termal sularla fizyoterapinin şifası bir arada.. Uzman fizyoterapistlerce hususi kabinlerde uygulanan birinci sınıf...

Sözeri istifaya çağrıldı

SÖZERİ İSTİFAYA ÇAĞRILDI TRHABERTÜRK: BB Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri’nin, “Prim sorunu çözülmezse ben yokum” açıklaması gündeme bomba gibi düştü. BB Erzurumspor taraftarları Sözeri’yi istifaya...

Dadaşların süper oyunundan dakika dakika

DADAŞLARIN SÜPER OYUNUNDAN DAKİKA DAKİKA TRHABERTÜRK:

Dadaşlar coştu

BBERZURUMSPOR 3- 1 ADANA SPOR TRHABERTÜRK: BBErzurumspor kendi evinde Kazım Karabekir Stadyumunda  oynadığı maçta Adanaspor’u 3-1 yenerek 5’inci galibiyetini alarak puanını 15’e çıkardı. Bu galibiyetle gelecek...