Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Erzurum Yoncalık ile Kayakyolunu birbirine bağlayan yola engel çıktı

Yoncalık ile Kayakyolunu birbirine bağlayan yola engel çıktı

ŞEHİR MERKEZİ NEDEN KÖHNE KALDI

TRHABERTÜRK: Erzurum’un kentsel dönüşümüne engel nedenlerin en başında gelen bina sahiplerinin haksız kazanç elde etmeye çalışmalarına bir örnek Yoncalık, Aliravi Caddesinden, Yunusemre Kayakyolu civarına en kestirme olacağı düşünülerek yapımı başlatılan fakat bu  bina yüzünden bitirilemeyen Yol.

NEDEN BİTİRİLEMİYOR

Mahalle sakinleri kendi aralarında konuşurlarken duyulan kulak misafiri olunan konuya göre ,50 yıllık olduğu söylenilen en fazla bahçesi ile birlikte 120 veya 130 metre kare alana sahip 2 katlı bina sahibinin, Büyükşehir Belediye Başkanlığının 600,000.( altıyüzbin) teklif ettiği fakat bina sahibinin 1.000.000.TL (Bir milyon) istediği iddia edildi.

MAHKEME KARARI BEKLENİYOR

Doğru veya yalan ne olursa olsun, Şehir merkezinin kentsel  dönüşüme göre bir türlü başlatılamayan inşaatların sebebi bu gibi durumların olduğu Şehir merkezinde bir çok eski yapı sahibi kişiler ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının mahkemelik olduğu biliniyor.

 Erzurum Şehir merkezinin köhne halinde bir an önce kurtarılması için Emlak Komisyon kurulunun almış olduğu karar ile hak sahibi olan kişilerin başvurularının bilirkişi uzmanlarının raporlarına göre Mahkemenin vereceği karar belirleyecek.

Most Popular

Muratpaşa Mahallesinde Genç adam intihar etti

ERZURUM MURAT PAŞA  MAHALLESİ İNTİHAR OLAYI İLE SARSILDI TRHABERTÜRK: 29.07.2021 saat 09.00 sıralarında MuratPaşa Mahallesi cephane Sokak da bulunan metruk bina’da, Erzurum 1988 doğumlu Gökhan...

Manavgat Yangını kontrol altına alındı ama…..Korkunç görüntüler var

KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER VAR 4 farklı noktada çıkan Manavgat yangını kontrol altına alındı! Korkunç görüntüler var. TRHABERTÜRK: 28 Temmuz öğle saatlerinde Türkiye’mizin Turizm cenneti Antalya Manavgat ilçesinde 4...

SBK toplantısı sonrası açıklama yapıldı.Erzurum’da yükselişe geçti

ERZURUM’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ KORKUTUYOR TRHABERTÜRK: Normalleşme sürecinin ardından Erzurum’da da pozitif vakalarda, günlük artışta vaka sayısı 99’a yükseldi. Corana Virüs ile mücadele kapsamında alınan...

Bingöl’de 4.30  büyüklüğünde deprem meydana geldi

BİNGÖL’DE 4,30 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ TRHABERTÜRK: AFAD'dan  yapılan deprem açıklamasında, 28.07.2021 tarihinde saat: 15.27’de ,4.30 Büyüklüğünde merkez üssü  Bingöl'de deprem meydana geldiği bildirildi.